A bűvészek védőszentje


A bűvészek védőszentjeA bűvészek védőszentje - Don Bosco

Szinte mindennek van védőszentje, miért pont a bűvészek maradnának ki? A bűvészek védőszentje a szalézi rend alapítója, Don Bosco.

A bűvészek védőszentje - Don Bosco

Nem csak a messzi múltban születtek pápai próféciák – viszonylag új jóslat fűződik Don Bosco Szent János nevéhez. Ez a 19. századi olasz pap, a szalézi rend alapítója elsősorban szegény sorsú fiatalok körében folytatott oktató-nevelő tevékenységéről ismert. A szaléziak Magyarországon is több iskolát üzemeltetnek, hangsúlyt helyeznek a roma fiatalok oktatására. Don Bosco vidám és szeretetteljes nevelési stílusáról volt híres, szórakoztatva próbált tanítani – többek között ügyes zsonglőr és bűvész volt. (Ma ő a bűvészek védőszentje.) Kevésbé köztudott róla, hogy gyakran látott prófétikus álmokat. Neveléssel is egy – kilenc éves korában látott! – álma hatására kezdett el foglalkozni. Don Bosco álmában a pápa mint hajóskapitány jelent meg, aki ellenséges hajókkal küzd. A tengerben két nagy oszlop áll, a kisebb tetején Szűz Mária, a nagyobb tetején az Oltáriszentség – ezek közé igyekszik eljutni a hajó. A pápa azonban a küzdelem során megsebesül és meghal, de a hajón gyorsan új pápát választanak, elérnek a két oszlophoz és győzedelmeskednek az ellenségen. Don Bosco nem szó szerint, hanem allegorikusan értelmezte álmát: a hajó az egyház, az ellenséges hajók az egyház üldözői. A jelenet maga pedig arra utal, hogy a jövőben az egyház nagy megpróbáltatásokon fog keresztülmenni, de a Mária-tisztelet és a szentáldozás kivezeti a híveket a bajból. Van, aki I. János Pál pápa hirtelen halálára és II. János Pál rákövetkező sikeres pápaságára vonatkoztatja a leírást, de I. János Pál szívelégtelenségben hunyt el, legalábbis a Vatikán hivatalos álláspontja szerint. II. János Pálra ezzel szemben valóban rálőttek, de sérülésébe nem halt bele. XVI. Benedek pedig váratlanul, de önszántából távozott az egyház éléről. A prófécia beteljesülése így még várat magára.

Don Bosco élete*

Szegény családban született 1815-ben. Kétéves volt csupán, mikor édesapja meghalt, így édesanyja, Margit, egyedül nevelte három gyermekét. Jánosnak ezért már zsenge korában pásztorként kellett dolgoznia. Eleinte a helybéli plébános tanítgatta, de a család szegénysége miatt nem sok reménye volt a továbbtanulásra, noha éles elméje és jó memóriája volt. Tanulmányait 1831-ben tizenhét évesen kezdte meg Chieriben. A tandíjhoz szükséges pénzt nyomorúságos körülmények között saját maga kereste meg. 1835 és 1841 között ugyancsak Chieriben végezte teológiai tanulmányait, melynek befejezésével Torinóban pappá szentelték. Itt határozta el, hogy életét a szegény sorsú gyermekek segítésének és nevelésének szenteli, Néri Szent Fülöp példáját követve. Az oratorió-ban 1842 februárjában húsz, 1846 márciusában már négyszáz fiú tanult. Az órákat eleinte a szabad ég alatt, Torino környékén sétálva tartották, majd amikor 1844 őszén Boscót a Rifugio – azaz a prostitúciótól fenyegetett leányok menedékének – káplánjává nevezték ki, felettese két termet biztosított céljaira. Később a két termet kápolnává alakították át. Munkája folytatása többször is akadályokba ütközött, és kitartását, amellyel küzdött, betegesnek minősítették. A termeket elvették tőle, így Bosco lakásokat bérelt, és ott folytatta a fiúk nevelését. Édesanyja is csatlakozott hozzá, és életének utolsó tíz évében az első szaléziánus gyermekotthonban dolgozott. Utóbb a városi hatóságok is felismerték Bosco kezdeményezésének fontosságát. Kapcsolata IX. Piusz pápával IX. Piusz Bosco Szent János pápája volt. Legelőször 1858. március 9-én volt kihallgatáson nála, és mindkettőjüknek olyan benyomásuk volt a másikról, mintha egy szenttel találkoztak volna. IX. Piusz támogatta és irányította Don Boscót a szalézi rend megalapításában. Ő ajánlotta neki, hogy nevezze „társaságnak”, lépést tartva a korral, hogy tegyenek fogadalmat, de ne ünnepélyes keretek között. Továbbá egyszerű öltözéket javasolt, a lelki életben pedig hatékony, de nem túl bonyolult gyakorlatokat. Rábeszélte Don Boscót, hogy írja meg Emlékiratait, lelki örökségül hagyva a szaléziaknak. Pápasága alatt jóváhagyta a Szalézi Társaságot és szervezeteit: a Segítő Szűz Mária Leányai Intézményét és a Szalézi Munkatársak Egyesületét, amelynek első tagjai között volt ő maga is. Don Bosco nagyon szerette IX. Piuszt, elfogadta minden tanácsát, akkor is, ha nagy áldozatokat követelt tőle. De a pápa is nagyra becsülte Don Boscót, és néhány alkalommal elhívta Rómába, hogy kényes kérdésekben kikérje véleményét * Forrás: wikipedia

A világ legügyetlenebb bűvésze

A világ legügyetlenebb bűvésze Vicces gyerekműsorok, bűvészműsorok,bűvész rendezvényre, bűvész rendelés óvodába, bűvészműsor gyerekeknek! Ajánlatkérés: Bűvészműsor ajánlatkérés   Stand up comedy fellépők megrendelése:

Humorista fellépők

A Showder Klub, a Comedy Central, a Dumakabaré és a Rádiókabaré sztárjai: Humorista rendelés

 

Ajánlatkérés